Novinky
   Minimum vodní záchrany pro nemocniční klinikuMinimum vodní záchrany pro nemocniční kliniku

   Ve středu 28.4.2021 jsme školili pracovníky nové rehabilitační kliniky v benešovské nemocnici. Cílem akce bylo seznámit zaměstnance zařízení s minimem potřebným pro zvládnutí pomoci tonoucímu, bezpečným pohybem u vody a následnou resuscitací. zobrazit více...


   Nová výcviková pomůcka pro naše kurzyNová výcviková pomůcka pro naše kurzy

   Neleníme, chystáme, modernizujeme, vylepšujeme. Pandemická situace je jaká je, ale nám to nezabrání neustále vylepšovat naši činnost, byť trošku omezeně a komplikovaněji. V dubnu letošního roku jsme začali používat nový výcvikový model zobrazit více...

   Projekt tři kroky pro život

   3 kroky pro život je projekt, který si klade za cíl vzdělávat v oblasti přípravy na mimořádné události a poskytování laické první pomoci. Předávání znalostí a zkušeností z této oblasti je realizováno prostřednictvím her a simulací. Projekt je realizován dobrovolníky z řad členů organizace, kteří mají k této problematice úzký vztah, aktuální informace a zkušenosti z praxe. Cílovou skupinou projektu jsou děti a mládež od 6 do 26 let. Program je přizpůsoben formou a obsahem, aby odpovídal potřebám cílové skupiny.

   Naším cílem je předávání znalostí a zkušeností v oblasti poskytování první pomoci v život ohrožujících stavech prostřednictvím aktivizujících vzdělávacích metod, kdy jsou účastníci v přímém kontaktu s lidmi, kteří mají k této problematice úzký vztah, aktuální informace a zkušenosti z praxe. Cílovou skupinou projektu jsou děti a mládež od 6 do 26 let. Program je vždy přizpůsoben svou formou a obsahem tak, aby odpovídal potřebám jednotlivých věkových skupin. Program tak nabízí volnočasovou aktivitu pro neorganizované děti a mládež, která má za cíl nabídnout neformální způsob vzdělání v oblasti první pomoci prostřednictvím dobrovolnické práce členské základny organizace.

   Dílčí cíle: fyzicky aktivně trávený čas dětí a mládeže, podpora sociální interakce a komunikace, formování vztahu vůči záchranářským povoláním, participace dětí na snižování zneužití tísňových linek, získání vstřícného postoje k pomoci druhým, znalost tísňových linek, znalost postupu při masivním krvácení a zástavě základních životních funkcí (přiměřeně věku), podpora tvůrčí činnosti v rámci výtvarné soutěže.

   Projekt je realizován prostřednictvím setkávání s cílovou skupinou. Nejčastěji na společenských, kulturních nebo sportovních akcích měst a zájmových organizací. Prostředkem realizace projektu je hra, při které účastníci jdou po třech stopách v národních barvách představující tři základní úkony: volání tísňové linky, zástava krvácení a postup při zástavě dechu a oběhu.

   Další informace naleznete ve zprávě o realizaci projektu v předchozích letech viz odkaz a na facebookových stránkách organizace

   Projekt je realizován bezplatně. V případě zájmu o bližší informace či realizaci projektu nás neváhejte kontaktovat.

   Projekt 3 kroky pro život byl v letech 2015 a 2016 podpořen dotacemi MŠMT za což velice děkujeme.

    
   Tato stránka používá soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies. Více informací naleznete zde.