Novinky
   Minimum vodní záchrany pro nemocniční klinikuMinimum vodní záchrany pro nemocniční kliniku

   Ve středu 28.4.2021 jsme školili pracovníky nové rehabilitační kliniky v benešovské nemocnici. Cílem akce bylo seznámit zaměstnance zařízení s minimem potřebným pro zvládnutí pomoci tonoucímu, bezpečným pohybem u vody a následnou resuscitací. zobrazit více...


   Nová výcviková pomůcka pro naše kurzyNová výcviková pomůcka pro naše kurzy

   Neleníme, chystáme, modernizujeme, vylepšujeme. Pandemická situace je jaká je, ale nám to nezabrání neustále vylepšovat naši činnost, byť trošku omezeně a komplikovaněji. V dubnu letošního roku jsme začali používat nový výcvikový model zobrazit více...

   Rescue Patrol

   Organizace Záchranáři Česká Kamenice je dlouholetým pořadatelem a organizátorem mezinárodního cvičení pro všechny složky Integrovaného záchranného systému. Akce se primárně zaměřuje na zvládání zásahů s hromadným postižením osob a umožňuje účastníkům v co nejreálnějších podmínkách vyzkoušet si náročné zásahy pod časovým i fyzickým tlakem.

   Několik základních informací o akci:

   • Rescue Patrol je mezinárodní cvičení složek Integrovaného záchranného systému, které je otevřené všem zájemcům, a to i z řad studentů. Cvičení probíhá jednou ročně na podzim, zpravidla v září.
   • Rescue Patrol se svými extrémními nároky na fyzickou a psychickou zdatnost účastníků řadí k nejnáročnějším cvičením tohoto formátu pořádaným na území České republiky.
   • Rescue Patrol je zaměřen především na mimořádné události s hromadným výskytem poraněných osob. Simulovány jsou běžné i méně pravděpodobné scénáře, s kterými se záchranáři a hasiči mohou při své práci setkat.
   • Rescue Patrol si klade za cíl umožnění společné práce všech zúčastněných složek a zkvalitnění jejich vzájemné spolupráci při skutečných zásazích.
   • Rescue Patrol při každém ročníku umožňuje cvičícím vyzkoušení si novinek ve vybavení, výstroji a výzbroji. Tento materiál si následně jednotlivé složky pořizují a pomáhá jim efektivněji a rychleji zachraňovat životy.
   • Rescue Patrol je určen pro nácvik krizové připravenosti zdravotnických záchranných služeb na mimořádné události a krizové stavy.
   • Rescue Patrol cílí na základní složky Integrovaného záchranného systému České republiky, ostatní složky IZS, Armádu ČR, záchranné týmy ze zahraničí a dobrovolné organizace věnující se předlékařské první pomoci.
   • Rescue Patrol se zaměřuje především na mimořádné události – přírodní a průmyslové katastrofy, hromadná neštěstí s velkým výskytem poraněných osob.

   Máte-li zájem dozvědět se o akci více, kontaktujte nás.

    
   Tato stránka používá soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies. Více informací naleznete zde.