Novinky
   Minimum vodní záchrany pro nemocniční klinikuMinimum vodní záchrany pro nemocniční kliniku

   Ve středu 28.4.2021 jsme školili pracovníky nové rehabilitační kliniky v benešovské nemocnici. Cílem akce bylo seznámit zaměstnance zařízení s minimem potřebným pro zvládnutí pomoci tonoucímu, bezpečným pohybem u vody a následnou resuscitací. zobrazit více...


   Nová výcviková pomůcka pro naše kurzyNová výcviková pomůcka pro naše kurzy

   Neleníme, chystáme, modernizujeme, vylepšujeme. Pandemická situace je jaká je, ale nám to nezabrání neustále vylepšovat naši činnost, byť trošku omezeně a komplikovaněji. V dubnu letošního roku jsme začali používat nový výcvikový model zobrazit více...

   Jak probíhají naše kurzy a školení?

   Začněme tím, jak neškolíme. To je jednoduché. Nikdy neškolíme jen na papíře. Jsme akreditované vzdělávací zařízení ministerstva školství, jsme za to rádi a jsme na to hrdí. Stojíme si za svou prací a garantujeme, že účastníci našich kurzů školením s praktickým nácvikem skutečně prošli. Nepořádáme ani virtuální kurzy.

   Abyste se něco naučili, je potřeba kromě nezbytného teoretického základu absolvovat praktický nácvik. Při něm zpravidla frekventant udělá chybu, na tu je upozorněn a při opakování už ji neudělá. Je to prověřený funkční způsob, jak si zafixovat určitou činnost. A pokud při takovémto nácviku máte možnost vystoupit z komfortní zóny, pohybovat se cizím prostředí, mezi lidmi, které neznáte, je taková příprava ještě účinější.

   Na jednoduchém příkladu se pokusíme ukázat, jak naše kurzy probíhají. Při praktickém nácviku se nespokojíme s tím, že nám oznámíte: „nyní ránu obvážu.“ V našem kurzu si obvaz najdete v lékárničce nebo záchranářském batohu, rozbalíte a skutečně ho na ráně zavážete. U nás o činnostech nemluvíme, ale děláme je.

   Život zachraňující úkony jsou v podstatě jednoduché, stále se opakující postupy. Naučíte se jejich dodržování a dokážete si poradit s každou situací. Aby to však bylo možné, potřebujete pravidelné opakování základních návyků a postupů.

   Proto je součástí portfolia našich kurzů také široká škála opakovacích školení se zaměřením právě na opakování standardizovaných postupů. Periodické opakování činností je nezbytné proto, abyste byli schopni efektivně pomoci. Zde platí jednoduché pravidlo. Čím méně danou činnost používáte, tím častěji ji nacvičujte.

    
   Tato stránka používá soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies. Více informací naleznete zde.