Novinky
   Minimum vodní záchrany pro nemocniční klinikuMinimum vodní záchrany pro nemocniční kliniku

   Ve středu 28.4.2021 jsme školili pracovníky nové rehabilitační kliniky v benešovské nemocnici. Cílem akce bylo seznámit zaměstnance zařízení s minimem potřebným pro zvládnutí pomoci tonoucímu, bezpečným pohybem u vody a následnou resuscitací. zobrazit více...


   Nová výcviková pomůcka pro naše kurzyNová výcviková pomůcka pro naše kurzy

   Neleníme, chystáme, modernizujeme, vylepšujeme. Pandemická situace je jaká je, ale nám to nezabrání neustále vylepšovat naši činnost, byť trošku omezeně a komplikovaněji. V dubnu letošního roku jsme začali používat nový výcvikový model zobrazit více...

   Informace o vzdělávacím a výcvikovém středisku

   Akreditované výcvikové a vzdělávací středisko

   Naše organizace Záchranáři Česká Kamenice, z.s. získala poprvé akreditaci vzdělávací instituce od MŠMT dne 22.4.2011, aktuálně držíme platnou akreditaci ze dne 12.10.2016 platnou do 12.10.2022 (Čj.:MSMT-32350/2016-1). Naše organizace se od roku 2001 věnuje vzdělávání v oblasti předlékařské první pomoci a přípravě na mimořádné události. Více informací naleznete zde.

   Ceny našich kurzů

   Cena je u akreditovaných kurzů stanovena na osobu a je pevná a neměnná. Cena je určena v souladu s certifikovanou osnovou a rozsahem jednotlivých vzdělávacích norem. Vzdělávací a výcvikové středisko Záchranáři Česká Kamenice (VVS ZČK) není plátcem DPH, proto jsou uvedené ceny konečné. Ceny všech ostatních kurzů a vzdělávacích modulů v nabídce VVS ZČK jsou smluvní s přihlédnutím k rozsahu a náročnosti každého realizovaného kurzu. Více informací naleznete zde.

   Kurzy v našem středisku

   Vyberete-li si pro své vzdělávání v oblasti první pomoci naše školící středisko, můžeme Vám nabídnout moderně vybavené zařízení, ve kterém si ve vnitřních i venkovních prostorech vyzkoušíte vše potřebné, pro zvládnutí první pomoci ve skutečném životě. U nás nebudete většinu času sedět u stolu, byť něco teoretické přípravy je nezbytné. Více informací naleznete zde.

   Jak probíhají naše kurzy a školení?

   Začněme tím, jak neškolíme. To je jednoduché. Nikdy neškolíme jen na papíře. Jsme akreditované vzdělávací zařízení ministerstva školství, jsme za to rádi a jsme na to hrdí. Stojíme si za svou prací a garantujeme, že účastníci našich kurzů školením s praktickým nácvikem skutečně prošli. Nepořádáme ani virtuální kurzy. Více informací naleznete zde.

   Proč pořádáme vzdělávací kurzy?

   Na otázku proč to děláme, máme velmi jednoduchou odpověď. Protože nás to baví. Lidé v naší organizaci jsou celoživotně zapálení profesionálové i dobrovolníci, kteří v pomoci druhým vidí smysl života, který je naplňuje. Současně neustále vzděláváme sebe, abychom mohli na účastníky našich kurzů přenášet i nejnovější poznatky v tomto oboru. Více informací naleznete zde.

   Tři kroky pro život

   3 kroky pro život je projekt, který si klade za cíl vzdělávat v oblasti přípravy na mimořádné události a poskytování laické první pomoci. Předávání znalostí a zkušeností z této oblasti je realizováno prostřednictvím her a simulací. Projekt je realizován dobrovolníky z řad členů organizace, kteří mají k této problematice úzký vztah, aktuální informace a zkušenosti z praxe. Cílovou skupinou projektu jsou děti a mládež od 6 do 26 let. Program je přizpůsoben formou a obsahem, aby odpovídal potřebám cílové skupiny. Více informací naleznete zde.

   Rescue Patrol

   Organizace Záchranáři Česká Kamenice je dlouholetým pořadatelem a organizátorem mezinárodního cvičení pro všechny složky Integrovaného záchranného systému. Akce se primárně zaměřuje na zvládání zásahů s hromadným postižením osob a umožňuje účastníkům v co nejreálnějších podmínkách vyzkoušet si náročné zásahy pod časovým i fyzickým tlakem. Více informací naleznete zde.

    
   Tato stránka používá soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies. Více informací naleznete zde.