Novinky
   Minimum vodní záchrany pro nemocniční klinikuMinimum vodní záchrany pro nemocniční kliniku

   Ve středu 28.4.2021 jsme školili pracovníky nové rehabilitační kliniky v benešovské nemocnici. Cílem akce bylo seznámit zaměstnance zařízení s minimem potřebným pro zvládnutí pomoci tonoucímu, bezpečným pohybem u vody a následnou resuscitací. zobrazit více...


   Nová výcviková pomůcka pro naše kurzyNová výcviková pomůcka pro naše kurzy

   Neleníme, chystáme, modernizujeme, vylepšujeme. Pandemická situace je jaká je, ale nám to nezabrání neustále vylepšovat naši činnost, byť trošku omezeně a komplikovaněji. V dubnu letošního roku jsme začali používat nový výcvikový model zobrazit více...

   Akreditované vzdělávací kurzy MŠMT pro pedagogy

   Akreditovaný kurz Základní norma zdravotnických znalostí

   Ve startovacím kurzu je cílem získat minimum nezbytných znalostí pro poskytnutí první pomoci. Kurz zabere 20 hodin, praxe je z toho více než polovina. Základní kurz první pomoci, jehož obsah by měl zvládnout každý člověk, aby mohl efektivně a bezpečně pomoci druhému. Zahrnuje učební látku nutnou pro zajištění vlastní bezpečnosti a řešení krizových situací. Kromě pomoci a předcházení nebezpečným situacím budeme nacvičovat techniky vedoucí k záchraně života. Výuku završíme nácvikem v reálných krizových situací. Více informací naleznete zde.

   Akreditovaný kurz Záchrana tonoucích a první pomoc u vody

   Kurz pro zájemce, kteří chtějí nebo potřebují zvládnout záchranu tonoucích a následnou první pomoc v rozsahu 20 hodin, kdy praxí strávíme hodin osm. Specializovaný kurz vodní záchrany a první pomoci, jehož obsah je zaměřený na činnosti a pomoc tonoucím u vody. Kromě nezbytných znalostí poskytnutí první pomoci se kurz zaměřuje na techniky vodní záchrany na klidné i tekoucí vodě, seznamuje účastníky s možností využití dostupných pomůcek pro vodní záchranu. Více informací naleznete zde.

   Akreditovaný kurz Zdravotník zotavovacích akcí

   Kurz pro zájemce o práci zdravotníků na školních i mimoškolních zotavovacích akcí. Rozšířený kurz první pomoci v celkovém rozsahu 40 hodin, jehož obsah je zaměřený na práci zdravotníků na zotavovacích akcí všeho druhu. Kromě nezbytných znalostí poskytnutí první pomoci se kurz zaměřuje na legislativní administrativní rámec zotavovacích akcí, při kterých nese zdravotník odpovědnost za jeho plnění a dodržování. Cílem je zvládnout pomoci zraněnému i uřídit zdravotní péči o svěřené účastníky akce. Více informací naleznete zde.

   Akreditovaný kurz Nové postupy v život zachraňujících úkonech

   Jedná se o navazující inovační kurz učený pro absolventy kurzů Základní norma zdravotnických znalostí pro pedagogické pracovníky a Zdravotník zotavovacích akcí, kteří tyto kurzy absolvovali před více než pěti lety. Jde o nejkratší kurz z naší nabídky a obsahuje nejdůležitější vědomosti a dovednosti z oblasti poskytování první pomoci. K zařazení tohoto kurzu do nabídky nás inspirovala doporučení Evropské resuscitační rady. Na kurzu se účastnící seznámí s novými postupy dle aktuálního doporučení Evropské resuscitační rady, které jsou aktualizovány každých 5 let. Více informací naleznete zde.

    
   Tato stránka používá soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies. Více informací naleznete zde.