Novinky
   Minimum vodní záchrany pro nemocniční klinikuMinimum vodní záchrany pro nemocniční kliniku

   Ve středu 28.4.2021 jsme školili pracovníky nové rehabilitační kliniky v benešovské nemocnici. Cílem akce bylo seznámit zaměstnance zařízení s minimem potřebným pro zvládnutí pomoci tonoucímu, bezpečným pohybem u vody a následnou resuscitací. zobrazit více...


   Nová výcviková pomůcka pro naše kurzyNová výcviková pomůcka pro naše kurzy

   Neleníme, chystáme, modernizujeme, vylepšujeme. Pandemická situace je jaká je, ale nám to nezabrání neustále vylepšovat naši činnost, byť trošku omezeně a komplikovaněji. V dubnu letošního roku jsme začali používat nový výcvikový model zobrazit více...

   START – třídění raněných u JSDH

   Stane-li se událost s hromadným postižením osob, jsou na místo události vysílány všechny dostupné síly a prostředky v nejbližším okolí. To se týká i dobrovolných jednotek, které by jinak k nehodám či neštěstím nikdy nevyjížděly. U hromadných událostí je nutné rychle, správně a efektivně provést třídění raněných tak, aby se pomoci dostalo všem dle jejich aktuálního zdravotního stavu.

   K tomuto účelu slouží metoda třídění raněných START, kterou se na místě zásahu provádí prvotní rozdělení zraněných do jednotlivých skupin. Toto třídění je na bedrech hasičů, neboť zdravotnická záchranná služba zpravidla nemůže vstupovat do nebezpečné zóny se zraněnými. Proto je znalost způsobu třídění zraněných pro členy dobrovolných jednotek velmi důležitá.

    
   Tato stránka používá soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies. Více informací naleznete zde.