Novinky
   Minimum vodní záchrany pro nemocniční klinikuMinimum vodní záchrany pro nemocniční kliniku

   Ve středu 28.4.2021 jsme školili pracovníky nové rehabilitační kliniky v benešovské nemocnici. Cílem akce bylo seznámit zaměstnance zařízení s minimem potřebným pro zvládnutí pomoci tonoucímu, bezpečným pohybem u vody a následnou resuscitací. zobrazit více...


   Nová výcviková pomůcka pro naše kurzyNová výcviková pomůcka pro naše kurzy

   Neleníme, chystáme, modernizujeme, vylepšujeme. Pandemická situace je jaká je, ale nám to nezabrání neustále vylepšovat naši činnost, byť trošku omezeně a komplikovaněji. V dubnu letošního roku jsme začali používat nový výcvikový model zobrazit více...

   První pomoc při požáru

   Zásahy u požáru jsou základních chlebem každé dobrovolné hasičské jednotky. K ohňům vyjíždí všechny jednotky, které jsou v nejbližším okolí k dispozici. Kromě zvládnutí samotného hasebního zásahu v prvních minutách, než dorazí profesionální jednotky HZS, musí dobrovolníci zvládnout také první pomoc zraněným při požáru.

   U ohně hrozí řada zdravotních rizik, se kterými si hasiči musí zvládnout poradit. Na jedné straně hrozí popáleniny různého druhu, častějším problémem však jsou lidé nadýchaní nebezpečnými zplodinami hoření. I u takovýchto situací musí být hasiči schopni pomoci, než dorazí záchranná služba.

    
   Tato stránka používá soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies. Více informací naleznete zde.