Novinky
   Minimum vodní záchrany pro nemocniční klinikuMinimum vodní záchrany pro nemocniční kliniku

   Ve středu 28.4.2021 jsme školili pracovníky nové rehabilitační kliniky v benešovské nemocnici. Cílem akce bylo seznámit zaměstnance zařízení s minimem potřebným pro zvládnutí pomoci tonoucímu, bezpečným pohybem u vody a následnou resuscitací. zobrazit více...


   Nová výcviková pomůcka pro naše kurzyNová výcviková pomůcka pro naše kurzy

   Neleníme, chystáme, modernizujeme, vylepšujeme. Pandemická situace je jaká je, ale nám to nezabrání neustále vylepšovat naši činnost, byť trošku omezeně a komplikovaněji. V dubnu letošního roku jsme začali používat nový výcvikový model zobrazit více...

   První pomoc při tonutí

   Tonutí je oblast pomoci, ve které jde o sekundy a minuty. Proto jsou v těchto případech vysílány na místo nejbližší možné výjezdové skupiny a družstva. Dobrovolné jednotky v obcích často bývají nejbližší složkou IZS, která může u tonoucí osoby efektivně zasáhnout a poskytnou první pomoc osobě vytažené z vody.

   Bezpečný zásah a pomoc tonoucímu je velmi specifická záležitost, která vyžaduje znalosti, vybavení a připravenost. Každá vodní plocha je specifická svým okolím, přístupem a činnostmi, kterým se veřejnost ve vodě věnuje. V kurzu se zaměříme také na správné zvládnutí následné první pomoci člověku vytaženému z vody, která má své odlišnosti.

    
   Tato stránka používá soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies. Více informací naleznete zde.