Novinky
   Minimum vodní záchrany pro nemocniční klinikuMinimum vodní záchrany pro nemocniční kliniku

   Ve středu 28.4.2021 jsme školili pracovníky nové rehabilitační kliniky v benešovské nemocnici. Cílem akce bylo seznámit zaměstnance zařízení s minimem potřebným pro zvládnutí pomoci tonoucímu, bezpečným pohybem u vody a následnou resuscitací. zobrazit více...


   Nová výcviková pomůcka pro naše kurzyNová výcviková pomůcka pro naše kurzy

   Neleníme, chystáme, modernizujeme, vylepšujeme. Pandemická situace je jaká je, ale nám to nezabrání neustále vylepšovat naši činnost, byť trošku omezeně a komplikovaněji. V dubnu letošního roku jsme začali používat nový výcvikový model zobrazit více...

   Kurzy pro dobrovolné hasičské jednotky:

   Život zachraňující úkony v podmínkách JSDH

   Kurz, který by měl absolvovat každý dobrovolný hasič, zařazený do Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce. Jeho zaměření cílí zejména na základní rozsah první pomoci tak, jak by ho měl zvládnout každý člověk. Navíc je rozšířený využití pomůcek a vybavení, které je volně dostupné a velmi často je součástí výbavy dobrovolných hasičských jednotek. Více informací naleznete zde.

   Resuscitace s použitím AED defibrilátoru pro JSDH

   První pomoc člověku s náhlou zástavou krevního oběhu ve více lidech patří k základním znalostem každého hasiče. Proto by členové dobrovolných hasičských jednotek měli být připraveni provádět týmovou resuscitaci s využitím automatických externích defibrilátorů. Tento přístroj, který mohou využívat i úplní laici, se stává nedílnou součástí vybavení hasičských jednotek, ale i veřejných prostor všeho druhu. Více informací naleznete zde.

   První pomoc u dopravní nehody

   Správný, rychlý a bezpečný zásah hasičské jednotky u dopravní nehody je základním pilířem k tomu, aby se zraněným dostala rychlá a efektivní pomoc. Zásah hasičů je v první řadě týmovou činností, kterou je potřeba mít vyzkoušenou a nacvičenou předem. Více informací naleznete zde.

   První pomoc při požáru

   Zásahy u požáru jsou základních chlebem každé dobrovolné hasičské jednotky. K ohňům vyjíždí všechny jednotky, které jsou v nejbližším okolí k dispozici. Kromě zvládnutí samotného hasebního zásahu v prvních minutách, než dorazí profesionální jednotky HZS, musí dobrovolníci zvládnout také první pomoc zraněným při požáru. Více informací naleznete zde.

   První pomoc při tonutí

   Tonutí je oblast pomoci, ve které jde o sekundy a minuty. Proto jsou v těchto případech vysílány na místo nejbližší možné výjezdové skupiny a družstva. Dobrovolné jednotky v obcích často bývají nejbližší složkou IZS, která může u tonoucí osoby efektivně zasáhnout a poskytnou první pomoc osobě vytažené z vody. Více informací naleznete zde.

   START – třídění raněných u JSDH

   Stane-li se událost s hromadným postižením osob, jsou na místo události vysílány všechny dostupné síly a prostředky v nejbližším okolí. To se týká i dobrovolných jednotek, které by jinak k nehodám či neštěstím nikdy nevyjížděly. U hromadných událostí je nutné rychle, správně a efektivně provést třídění raněných tak, aby se pomoci dostalo všem dle jejich aktuálního zdravotního stavu. Více informací naleznete zde.

   Opakovací zásahové kurzy

   Systém našich vzdělávacích kurzů pro dobrovolné hasiče se skládá z několika samostatných bloků, které mají zejména vzdělávací charakter. Aby se však návyky získané při školeních dostaly do automatického povědomí členů jednotek, je potřeba provádět další periodickou přípravu všech členů hasičských družstev, kterých se to týká. Více informací naleznete zde.

    
   Tato stránka používá soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies. Více informací naleznete zde.