Novinky
   Minimum vodní záchrany pro nemocniční klinikuMinimum vodní záchrany pro nemocniční kliniku

   Ve středu 28.4.2021 jsme školili pracovníky nové rehabilitační kliniky v benešovské nemocnici. Cílem akce bylo seznámit zaměstnance zařízení s minimem potřebným pro zvládnutí pomoci tonoucímu, bezpečným pohybem u vody a následnou resuscitací. zobrazit více...


   Nová výcviková pomůcka pro naše kurzyNová výcviková pomůcka pro naše kurzy

   Neleníme, chystáme, modernizujeme, vylepšujeme. Pandemická situace je jaká je, ale nám to nezabrání neustále vylepšovat naši činnost, byť trošku omezeně a komplikovaněji. V dubnu letošního roku jsme začali používat nový výcvikový model zobrazit více...

   První pomoc při práci v lese

   Lesní hospodářství a zpracování dřeva je specifická oblast s vysokým rizikem úrazů a nehod. Přestože dnes již valná většina osob pracujících v dřevozpracujícím průmyslu používá moderní a bezpečné ochranné pracovní pomůcky, jsou poranění spojená s dřevorubeckou činností i vždy velmi vážná a ne každý je na místě správně vybaven a proškolen, aby nastalou krizovou situaci zvládl.

   Dřevorubecká činnost probíhá na odlehlých, často velmi špatně přístupných místech, kam se následná pomoc dostává složitě a dlouho. Při poranění motorovou pilou je tak naprosto zásadní sebezáchrana nebo rychlá a správná pomoc kolegy na místě. A právě na tyto činnosti se zaměřuje kurz První pomoc při práci v lese.

   Seznámíte se osobními prostředky první pomoci, které by měl mít u sebe při práci v lese každý pracovník, naučíte se různé způsoby zástavy masivního krvácení i další nezbytné život zachraňující úkony tak, abyste byli schopni pomoci sobě nebo druhému do doby, než přijde další pomoc.

   Tento kurz můžete absolvovat přímo na vašem lesním pracovišti, nebo za námi můžete přijet do našeho výcvikového a vzdělávacího střediska.

    
   Tato stránka používá soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies. Více informací naleznete zde.